KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054094

nr 1505 4094

Eric Lundgren

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 109x72 cm, yttermått inklusive ram: 127x91 cm

Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 28 november 2022
kl 20:35:04

28/11 14:10:43 1      Vinnande bud

Eric Lundgren

Läs mer om Eric Lundgren